top of page
82394154_2777057702337662_6176098474124115968_n.jpg
baskan.png

Necip Topuz

KARATAŞ BELEDİYESİ BAŞKANI

Karataş Belediyesi Telefon

+90 (322) 681 32 08

Email:

Değerli Hemşerilerim;

Akdeniz’in incisi Karataş ilçemiz, geçmişten günümüze kadar bir çok medeniyetleri bağrına basmıştır. Akdeniz’in en önemli Ticaret merkezi ve liman kentidir.
Üzerinde yaşadığımız bereketli topraklar, ülke çapında bir çok sanatçı yetiştirmiştir. Karataş halkı, Sinemanın büyülü atmosferini ve sanatın tüm dallarına, kayıtsız kalmamış, her zaman ülkemiz sanatını ve sanatçısını desteklemiştir.

Toplumlar üzerinde bu kadar etkili bir sanat olan sinemanın, gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak sadece bir kente değil, bir ülkeye, hatta tüm dünyaya ve kültürlere hizmet  etmek anlamına gelir.

Kentimiz, doğal varlıklar ve tarihi yerleri ile her yıl binlerce turisti de konuk etmektedir. Bunlar içerisinde en önemli tarih abidemiz Magarsus her yıl gezi ve incelemeler için yüzlerce konuk ağırlamaktadır.  Ayrıca Türkiye’nin en büyük lagün gölü ve Akyatan Ağyatan kuş cennetini içinde barındırmaktadır.

Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz ve gelecekte artarak devam etmesini dilediğim, ‘’2.Ulusal Mavi Yengeç Film Festivali’’ni sizlere sunmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.

Ben bu vesile ile değerli jüri üyelerimiz Sinema oyuncuları Sefa Zengin, Ruhi Sarı, Ayhan Taş, Yönetmen Cansel Karacan ve Barış Gördağ’a, konser etkinliğinde bizlere güzel şarkılarını sunacak olan, Adanalı sanatçımız Murat Kekilli’ye, Festival Komitesine; Belediye çalışanlarımıza, 
En önemlisi Sanatın her dalını destekleyen ve her koşulda yanımızda olan, bizi cesaretlendiren Karataş Belediyemizin Değerli Meclis Üyelerine, görev yaptığım ATGAP Adana Karataş ve Yumurtalık İlçeleri Turizmi Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği’nin Değerli Meclis Üyelerine teşekkürü borç bilirim.

Sanat dolu nice güzel festivallere..

Necip  Topuz
Karataş Belediye Başkanı

bottom of page